Komiksowy przegląd: Sierpień 2016

Zwykły wpis
batman-ziemia-jeden-2-072

W sierpniu do sklepów trafi kolejna porcja komiksów od wydawnictwa Egmont. Wśród nich znajdą się kontynuacje serii: Batman – Ziemia Jeden, FlashThunderbolts oraz nowości takie jak Thanos powstaje, czy Cyann. W dalszej części wpisu znajdziecie listę wszystkich tytułów z okładkami oraz krótkim opisem. Po kliknięciu w tytuł danego albumu zostaniecie przeniesieni do sklepu z najniższą ceną.

Premierę zapowiedziano na 17. sierpnia 2016 roku.

 

1. Tytuł: Cyann, wydanie zbiorcze, tom.
Seria: Mistrzowie komiksu.
Najniższa cena: 63.49 zł.

Opis: „Wydanie zbiorcze dwóch pierwszych części cyklu Cyann François Bourgeona, uznawanego za mistrza i klasyka komiksu francuskiego. W odległej przyszłości planetę Olh pustoszy purpurowa gorączka. Aby znaleźć na nią lekarstwo, stary przywódca Sondy, rządzącej kasty technokratycznej, finansuje wielką wyprawę kosmiczną na planetę Ilo.”

cyann

źródło: www.swiatkomiksu.pl

2. Tytuł: Kurczak ze śliwkami.
Seria: Mistrzowie komiksu.
Najniższa cena: 32.99 zł.

Opis: „Kolejna powieść graficzna autorki znakomitego komiksu Persepolis! Iran, lata 50. XX wieku. Sławny w całym kraju muzyk grający na klasycznym perskim instrumencie przeżywa kryzys tożsamości. Nie cieszy go życie ani rodzina, a co gorsza, nie czerpie już przyjemności z gry. Podczas kolejnych kilku dni wspomina najważniejsze chwile swojego życia.”

kurczak_ze_sliwkami

źródło: www.swiatkomiksu.pl

3. Tytuł: Batman – Ziemia Jeden, tom 2.
Seria: DC Deluxe.
Najniższa cena: 47.99 zł.

Opis: „Druga część historii o Batmanie umieszczonej w alternatywnej rzeczywistości Ziemi Numer Jeden. W jej realiach Mroczny Rycerz nie jest herosem idealnym, tylko zgorzkniałym człowiekiem chcącym przywrócić porządek w Gotham. Po śmierci burmistrza Oswalda Cobblepota jego imperium mafijne zostaje przejęte przez pięcioro urzędników miejskich.”

batman-ziemia-jeden

źródło: www.swiatkomiksu.pl

4. Tytuł: Mściciel, tom 2.
Seria: Jonah Hex.
Najniższa cena: 32.99 zł.

Opis: „Drugi tom klasycznych przygód Jonaha Hexa – byłego żołnierza Konfederacji i najsłynniejszego komiksowego łowcy nagród. Album zawiera kilka niepowiązanych fabularnie historii, w których ścigany przez upiory przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, zasypywany gradem kul Jonah Hex walczy z łowcami nagród, mściwymi zjawami, aligatorami i pokracznymi dziwolągami.”

hex_2_okladka

źródło: www.swiatkomiksu.pl

5. Tytuł: Flash – Rebelia łotrów, tom 2.
Seria: Nowe DC Comics.
Najniższa cena: 49.99 zł.

Opis: „Drugi tom serii Flash, poświęconej bohaterowi, którego przygody można również śledzić w serialu telewizyjnym. W Rewolucji Łotrów poznajemy bliżej grupę nieprzejednanych wrogów Flasha. Łotry stanowią drużynę, armię i dysfunkcjonalną rodzinę jednocześnie.”

flash_rebelia_lotrow

źródło: www.swiatkomiksu.pl

6. Tytuł: Maluchy w Krainie Zabawek, tom 18.
Seria: Baśnie.
Najniższa cena: 39.99 zł.

Opis: „Kiedy Zima – córka Królewny Śnieżki i Bigby’ego Wilka – została koronowana na nowy Wiatr Północny, jej siostra Teresa Wilk dostała w prezencie jedynie beznadziejny zabawkowy statek. Tereska nie była zachwycona podarunkiem, ale zmieniła zdanie, gdy w środku nocy zabawka zaczęła do niej szeptać i namawiać do ucieczki z domu.”

basnie_18_okladka

źródło: www.swiatkomiksu.pl

7. Tytuł: Thunderbolts – Czerwony postrach, tom 2.
Seria: Marvel Now.
Najniższa cena: 24.99 zł.

Opis: „W drugiej opowieści o grupie bezwzględnych antybohaterów, którzy walczą ze złem w każdej postaci, fabuła zaprowadzi nas m.in. na Bliski Wschód, do Rosji i Londynu. Deadpool, Elektra, Punisher, Agent Venom i Czerwony Hulk dopiero co poradzili sobie z jednym wielkim zagrożeniem, a już stają przed kolejnym.”

czerwony_postrach

źródło: www.swiatkomiksu.pl

8. Tytuł: Thanos powstaje.
Seria: Marvel Now.
Najniższa cena: 25.00 zł.

Opis: „Thanos to jedna z najmroczniejszych i najgroźniejszych postaci w uniwersum Marvela. Pochodząca z Tytana, księżyca Jowisza, istota ma na sumieniu dziesiątki planet i miliardy ofiar. Thanos zabija, by spełnić oczekiwania swej wiernej towarzyszki Śmierci. Komiks opowiada o genezie bohatera i początkach jego wielkiej obsesji. ”

thantos_okladka

źródło: www.swiatkomiksu.pl

Podane ceny mogą ulec zmianie.