Komiksowy przegląd: Maj 2016

Zwykły wpis
źródło: www.swiatkomiksu.pl

W maju do sklepów trafi kolejna porcja komiksów od wydawnictwa Egmont. W śród nich znajdą się kontynuacje serii JLA – Amerykańska Liga Sprawiedliwości, Skalp, Wonder Woman oraz kilka nowości takich jak Harley Quinn czy Uncanny Avengers. W dalszej części wpisu znajdziecie listę wszystkich tytułów z okładkami oraz krótkim opisem. Po kliknięciu w tytuł danego albumu zostaniecie przeniesieni do sklepu z najniższą ceną.

Premierę zapowiedziano na 18. maja 2016 roku.

1. Tytuł: Wieczna wojna.
Seria: Mistrzowie komiksu.
Najniższa cena: 68.09 zł.

Opis: „Jest rok 2010. Grupa specjalnie wyselekcjonowanych żołnierzy szkoli się w warunkach kosmicznych, by utworzyć pierwszy oddział gwiezdnych wojowników. Jednym z rekrutów jest szeregowy Mandella, który wcale nie miał zamiaru zostać żołnierzem, tylko fizykiem.”

źródło: www.swiatkomiksu.pl

źródło: www.swiatkomiksu.pl

2. Tytuł: Kara, tom 3.
Seria: Konungowie.
Najniższa cena: 20.44 zł.

Opis: „Ostatni tom trylogii fantasy rozgrywającej się w pełnym potworów i czarów uniwersum wzorowanym na świecie średniowiecznych wikingów. Konung Rildrig łamie przymierze z bratem Sigvaldem, mimo że tylko ich połączone siły miały szanse w walce przeciw atakującym z północy centaurom oraz przybywającym zza morza Celtom. Wojna domowa w królestwie Alstaviku wybucha od nowa.”

kongunowie-kara-t3

źródło: www.swiatkomiksu.pl

3. Tytuł: Skalp, tom 2.
Seria: Skalp.
Najniższa cena: 62.89 zł.

Opis: „Drugi tom bestsellerowej amerykańskiej serii, która brawurowo przeniosła czarny kryminał w realia świata współczesnych Indian północnoamerykańskich. Dashiell Zły Koń wychował się w Rezerwacie Prairie Rose, zamieszkanym przez Indian z plemienia Oglala Lakota. Jako bardzo młody chłopak uciekł od biedy, narkotyków i przemocy. Został agentem FBI.”

skalp-tom-2

źródło: www.swiatkomiksu.pl

4. Tytuł: JLA – Amerykańska Liga Sprawiedliwości, tom 2.
Seria: JLA – Amerykańska Liga Sprawiedliwości.
Najniższa cena: 55.90 zł.

Opis: „Drugi tom serii o największych superbohaterach uniwersum DC, którzy zebrali się, by odtworzyć działającą już niegdyś drużynę obrońców naszej planety – Amerykańską Ligę Sprawiedliwości (JLA). Do Supermana, Batmana, Wonder Woman, Flasha, Green Lanterna, Aquamana i Marsjańskiego Łowcy Ludzi dołączyli niedawno nowi członkowie, gdyż tylko rozbudowana Liga ma szansę stawić czoło nowym wyzwaniom.”

źródło: www.swiatkomiksu.pl

źródło: www.swiatkomiksu.pl

5. Tytuł: Harley Quinn. Miejska gorączka, tom 1.
Seria: Nowe DC Comics.
Najniższa cena: 51.03 zł.

Opis: „Komiks o bohaterce, którą już w sierpniu 2016 będziemy oglądać w filmie Legion Samobójców. Coney Island staje się jeszcze bardziej szalone niż dotychczas. Kiedy wszystkie rzeczy osobiste doktor Harley Quinzell, znanej bardziej jako Harley Quinn, zostają zniszczone, a kobieta ni stąd, ni zowąd dostaje wiadomość, że odziedziczyła budynek na półwyspie słynącym z parków rozrywki, oznacza to jedno – czas rozpocząć nowe życie!”

harley-quin

źródło: www.swiatkomiksu.pl

6. Tytuł: Wonder Woman, Ciało, tom 5.
Seria: Nowe DC Comics.
Najniższa cena: 49.44 zł.

Opis: „Wonder Woman pokonała Pierworodnego – dziecko Zeusa, a swego przyrodniego brata – by ratować potomstwo boga. Uratowała miliony istnień ludzkich. Wypełniła starożytną przepowiednię i rozpoczęła nową epokę. Poświęciła przy tym życie boga wojny, który był jej przyjacielem i nauczycielem. Teraz to Wonder Woman musi zostać boginią wojny i zająć miejsce Aresa na Olimpie.”

wonder-woman-t5

źródło: www.swiatkomiksu.pl

7. Tytuł: Oblicze pełne gniewu, tom 1.
Seria: Jonah Hex.
Najniższa cena: 31.89 zł.

Opis: „Dla jednych bohater, dla drugich łotr… Gdziekolwiek się pojawił, jego imię wymawiano szeptem. Wychowany przez Apaczów, były żołnierz Konfederacji, łowca nagród Jonah Hex, człowiek o okrutnie oszpeconej twarzy. Tropi korupcję, chciwość i groźnych rewolwerowców. Wymierza sprawiedliwość w jedyny znany mu sposób: kula dla każdego, kto łamie prawo!”

jonah_hex-t1

źródło: www.swiatkomiksu.pl

8. Tytuł: Boba Fett: Śmierć, kłamstwa i zdrada.
Seria: Star Wars Legendy.
Najniższa cena: 29.85 zł.

Opis: „„W całej galaktyce – gdziekolwiek spotykali się uciekinierzy czy spiskowali przestępcy – jedno imię wypowiadano ściszonym głosem… Niektórzy twierdzili, że jest wojownikiem z Mandalory, inni, że nosi mandaloriańską zbroję jedynie ze względu na jej niezrównane zabójcze właściwości. Prawdy nie dało się dojść, bo nikt nie widział twarzy, która spoglądała bezlitosnymi oczyma spod poobijanego hełmu… „

źródło: www.swiatkomiksu.pl

źródło: www.swiatkomiksu.pl

9. Tytuł: Uncanny Avengers: Czerwony cień, tom 1.
Seria: Marvel Now.
Najniższa cena: 26.34 zł.

Opis: „Avengers i X-Men dwie najważniejsze grupy superbohaterów w świecie Marvela łączą swe siły w jednym komiksie. Oto Drużyna Jedności Avengers, w której najlepsi Avengers i najlepsi mutanci wspólnie walczą o lepsze jutro naszego świata. Kapitan Ameryka i Wolverine, Thor i Rogue, Scarlet Witch i Havoc. W pierwszym tomie ich wspólnych przygód drużyna musi stawić czoła jednemu z największych łotrów w historii.”

uncany-avengers

źródło: www.swiatkomiksu.pl

10. Tytuł: Uncanny X-Men: Rewolucja, tom 1.
Seria: Marvel Now.
Najniższa cena: 26.34 zł.

Opis: „X-Men – mutanci, każdy z inną supermocą, każdy z innym charakterem, każdy z inną biografią. Czy są przyszłością ludzkości? Czy ludzkość zgodzi się na taką przyszłość? Grupa mutantów pod wodzą Cyclopsa nie ma zamiaru pytać o zgodę.”

uncanny-x-men-rewolucja-tom-1

źródło: www.swiatkomiksu.pl

11. Tytuł: Tomek i Jacek. Groźne graty, tom 2.
Seria: Konkurs im. Janusza Christy.
Najniższa cena: 14.91 zł.

Opis: „Zaskakująca i zabawna opowieść dla dzieci. Drugi tom serii, która powstała jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w pierwszej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”. Dla Tomka i Jacka festyn naukowy to doskonała okazja, żeby pochwalić się pamiątkami z wakacji i poznać nowych kolegów.”

źródło: www.swiatkomiksu.pl

źródło: www.swiatkomiksu.pl

12. Tytuł: Rysiek i Królik. Pasztet z trocin, tom 2.
Seria: Konkurs im. Janusza Christy.
Najniższa cena: 14.91 zł.

Opis: „Opowieść dla dzieci i młodzieży o codziennych kłopotach dwóch chłopców. Drugi tom serii, która powstała jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w pierwszej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”. Humorystyczny komiks o szkolnych i domowych perypetiach pary przyjaciół.”

źródło: www.swiatkomiksu.pl

źródło: www.swiatkomiksu.pl

13. Tytuł: Wojtek i Rudy. W tarapatach, tom 1.
Seria: Konkurs im. Janusza Christy.
Najniższa cena: 17.98 zł.

Opis: „Pełna szalonych przygód opowieść fantasy dla dzieci w każdym wieku. Album powstał jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w drugiej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”. Nap jest krasnoludem z magicznej krainy. Co więcej – sam posiada moc, którą pragnie zawładnąć zły lord Dartor.”

wojtek-i-rudy-t1

źródło: www.swiatkomiksu.pl

14. Tytuł: Krasnolud Nap. Smocza kraina, tom 1.
Seria: Konkurs im. Janusza Christy.
Najniższa cena: 14.91 zł.

Opis: „Pełna humoru opowieść przygodowa dla dzieci. Album powstał jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w drugiej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”. Do świata dwóch serdecznych przyjaciół, Wojtka i Rudego, nuda nie ma wstępu.”

krasnolud-nap-smocza-kraina-tom-1

źródło: www.swiatkomiksu.pl

  • Nie chce mi się wpisywać

    Super te wpisy o komiksach, nie interesowało mnie to praktycznie wcale, teraz czytam z niekrytą przyjemnością.